Okruhový den na testovacím polygonu Tatra Kopřivnice

Sobota 7. dubna 2018 – areál Tatra Kopřivnice 

Co musíte o polygonu automobilky Tatra vědět? Minimálně to, že  jde o velmi atraktivní dráhu, která nabízí snad veškeré možné typy silnic, najdeme zde klasické okresky, tříproudovou dálnici položenou na rychlostním oválu, kopcovité serpentiny i dlouhé táhlé zatáčky.

My se v rámci komorní akce do Kopřivnice vracíme a plně využíváme během okruhového dne veškeré možnosti, které areál nabízí, celý den budeme mít k dispozici kilometry a kilometry testovacích ploch, silnic a cest.

Nejbližším stanovištěm od parkoviště a zázemí bude oblast, které pracovně říkáme „driftovací plocha“ a to proto, že jde o několik set metrů čtverečných bez překážek, bariér a záludností, na kterých budeme mít připravenou dráhu pro jízdu bokem, drifting a dlouhé powerslidy. Připraveny budou tři sekce, na kterých půjde bez potíží jak jezdit blokem, tak třeba jen tak pálit gumy a vytvářet kouřové clony.

Ilustrační video z jedné z předešlých akcí, publikované společností AWD.cz

To není samozřejmě všechno, driftování je spíše krátkodobá kratochvíle, doménou akce je dráha připravení přes místní silničky, které se táhnou několik kilometrů napříč areálem a které lze za sebe poskládat jako parádní okruh. Serpentiny, vracečky, horské silničky, z takovýchto segmentů poskládáme dráhu, na které budeme jezdit bez rizika vážné nehody. Připravena bude 6 km dlouhá trasa – pro všechny typy aut, jde o 100% asfalt, místy technického rázu, jinde zase s delším rovnějším úsekem a vyšší maximálkou.

Cena za akci je 9.990 Kč a obsahuje vjezd do areálu a na všechny typy připravených stanovišť, zcela bez časového omezení – možnost jezdit na kterékoli připravené dráze bude možná pro všechny jezdce bez omezení. Dále je v ceně celodenní občerstvení, zdarma spolujezdec… Jezdit budeme celou sobotu od rána (cca 8,30) až do večera (dokud budou podmínky v rámci světla bezpečné), nicméně pro ty jezdce, kteří dorazí už v pátek platí naše pozvání na společné posezení, které proběhne v páteční večer, cca 20,00 hodin v baru FiftyFifty.